Κυριακή 22 Μαΐου 2011

Με νίκη και στη 3η θέση έκλεισε η αυλαία του πρωταθλήματος για τον Α.Ο Βαλτινού.

Έπεσε η αυλαία του 37ου πρωταθλήματος της Α1 ερασιτεχνικής κατηγορίας ΕΠΣΤ, χθες το Σάββατο 21 Μαίου 2011, στο γήπεδο του Βαλτινού, με εντυπωσιακή νίκη του Α.Ο. Βαλτινού επί της πρωταθλήτριας ομάδας του Καστρακίου με σκορ 3 – 1.
Έτσι η ομάδα του Βαλτινού στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος ολοκλήρωσε την ξέφρενη πορεία επιτυχιών, καθώς είχε 16 συνεχόμενες νίκες και μόλις μία ισοπαλία, ενώ χθες στο φινάλε του πρωταθλήματος κέρδισε και τον πρωταθλητή Εθνικό Καστρακίου και τερμάτισε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα γκόλ για το Βαλτινό πέτυχαν στο 40 λεπτό ο Τσερέπης, στο 66 λεπτό ο Γάτσιος και στο 75 λεπτό πάλι ο Γάτσιος. Ενώ για το Καστράκι το γκολ πέτυχε στο 82 λεπτό ο Νούλας.
Έτσι η τελική βαθμολογία στο φετινό πρωτάθλημα κατέταξε τον Α.Ο. Βαλτινού στην τρίτη θέση με 76 βαθμούς.
Δικαίως τώρα αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στον προπονητή κ. Γιώργο Λαγάρα σε όλους τους ποδοσφαιριστές, τους παράγοντες και τους φιλάθλους της ομάδας για αυτή την εντυπωσιακή πορεία!